Tuncay ÖZER

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER iletişim bilgileri henüz doktorumsun.com'da yer almamaktadır. Dilerseniz iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz.
Diğer Doktorları Görüntüle
İmge Terapi
Üsküdar, Üsküdar/İstanbul

İLGİ ALANLARI / TEDAVİLER

  • Hipnoz

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER HAKKINDA

Uzm.Psikolog Tuncay ÖZER,1974 yılında Kayseri' de doğmuştur. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.Okuldan snra vatani görevini tamamlayan Uzm. Psikolog Tuncay Özer askerlikten sonra Bakırköy’de bir özel hastanede hipnoterapi uygulamalarına devam etmiştir. 2004 yılında yayınladığı Ericksonian Hipnoz Kitabı ile Türkiye’de hipnoz camiasını Ericksonian Hipnoz ile tanıştırdı. Bu kitap Ericksonian Hipnoz hakkında Türkçe ilk kitaptır. Tuncay Özer Psikoterapi ve Hipnoz Derneğinin Kurucu Başkanlığını yapmıştır.

2003 yılında hocası Doç.Dr. Ali Babaoğlu’ndan Katatimi eğitimleri almıştır. Hipnoterapi, Katatimi ve Ericksonian Psikoterapi ve Jungian Analtik Psikoloji yaklaşımlarını sentezleyen Tuncay Özer o yıllarda İmge Terapi yaklaşımını geliştirmeye başlamıştır. 2006 yılında “İmge Terapi” kitabını çıkaran Uzm. Psikolog Tuncay Özer 2005 Yılında Psikoterapi Enstitüsünün 1. Dönem BPT mezunları arasında yer almıştır. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2006-2012 yıllları arasında Türkiye’de İstabul;Ankara, İzmir ve Adana’da hipnoz derneklerinin davetlisi olarak workshoplar düzenlemiş ve İmge Terapi sentezini tanıtmaya çalışmıştır.

2020 Mayıs ayından sonra İmge Terapi çalışma ve araştırmalarına bir ekip ile devam etmeye başlamıştır. Bu kazı ekibi şu an yaklaşık 50 kişiden oluşmaktadır. Psiko-Arkeoloji çalışma ve araştırmalarını bu 50 kişilik ekip sürdürmektedir. Bu ekip halen İmge Terapi yaklaşımını geliştirmeye ve yaymaya devam etmektedir. İmge Terapi sistemine psikoterapistler iki tam günlük bir eğitim ile giriş yapabilmektedirler. Tuncay Özer kendisini İmge Terapinin ilk kıvılcımı olarak görür ve her bir ekip üyesini de birer meşale olarak görür.

EĞİTİM BİLGİLERİ

  • İstanbul Üniversitesi
  • İstanbul Ticaret Üniversitesi

DENEYİM BİLGİLERİ

  • Psikoterapi ve Hipnoz Kliniği

SIKÇA SORULAN SORULAR

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER hangi alanda uzmandır?

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER Psikoloji alanında hizmet vermektedir.

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER hangi tedavileri uygulamaktadır?

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER şu tedavileri uygulamaktadır: Hipnoz

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER nerede çalışmaktadır?

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER İmge Terapi (İstanbul Üsküdar ) bünyesinde hizmet vermektedir.

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Tuncay ÖZER için doktorumsun.com profil sayfasını ziyaret ederek randevu takvimi üzerinden ya da doğrudan iletişim bilgileri üzerinden ulaşarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

DEĞERLENDİRMELER

Henüz değerlendirme yapılmamış.

SORULAR

MAKALELER

Henüz makale eklenmemiş.

İmge Terapi

Üsküdar, Üsküdar / İstanbul

Uzmanlar/Doktorlar birden fazla klinikte görev yapabilirler. Doğru kliniği seçtiğinizden emin olunuz.

Seçilen kurum ve doktor için henüz randevu takvimi aktif değil.