Skolyoz

Mert SEVİNÇ
Fzt. Mert SEVİNÇ
GoFizyoterapi
Yayınlanma Tarihi: 12 May, 2023
Güncellenme Tarihi: 13 May, 2023
1 dakika okuma süresi
Skolyoz

Skolyoz İyileşir Mi ?

Skolyoz hastalığı;

Derecesine,

Hastanın yaş ve cinsiyetine,

Bağışıklık durumuna,

Kemik yaşına ve gelişimine bağlı olarak değişim gösterir. Tamamen iyileşen skolyoz vakalarına çokça akademik çalışmalarda yer verilmiştir.

Skolyoza Ne İyi Gelir ?

Skolyoz hastalığı kendilğinden geçecek bir durum değildir. Etkilenim ve derecesine göre fizyoterapistiniz tarafından verilecek egzersiz ve terapi yaklaşımları skolyoz rahatsızlığına iyi gelecek yöntemler arasındadır.

Skolyoz Tedavi İle Tamamen Düzelir Mi ?

Skolyoz derecesinin tamamen düzelmesi kişinin mevcut durumu ile ilişkidir. Erken yaşlarda kemik gelişiminin tamamlanmadığı evrelerde başarı oranı daha yüksek denilebilir. Ancak skolyoz hastalığı her dönem ve yaşta doğru fizyoterapi programı ile kesinlikle başarı sağlayacaktır.

3 Boyutlu Skolyoz Tedavisi

3 boyutlu skolyoz tedavisi bu alanda yetişmiş uzman ve özel fizyoterapistlerce uygulanmaktadır. Doğru yaklaşımlar, bütüncül değerlendirmeler ve uygun skolyoza özel üç boyutlu egzersiz programı ile başarı oranı çok yüksek seviyelere çıkarılabilir.

Skolyoz Egzersizleri

Skolyoz egzersizleri mutlaka bir fizyoterapist tarafından kişiye özel olarak uygulanmalıdır. Bu uygulamalar içinde skolyoz konusunda yetişmiş uzman bir fizyoterapist desteği almak en doğru seçenek olacaktır.