Cem KARABULUT

Op. Dr. Cem KARABULUT

Op. Dr. Cem KARABULUT iletişim bilgileri henüz doktorumsun.com'da yer almamaktadır. Dilerseniz iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz.
Diğer Doktorları Görüntüle
Özel Levent Hastanesi
Özel Levent Hastanesi
Ortabayır, Oto Çk. No:3, Kağıthane/İstanbul

İLGİ ALANLARI / TEDAVİLER

 • Bel fıtığı
 • Beyin Kanaması
 • Boyun Fıtığı
 • Omurga Kırığı
 • Omurilik Kanal Darlığı
 • Sinir Sıkışması (Karpal - Ulnar - Kubital Tünel Sendromu)
 • Skolyoz ve Kifoz (Kamburluk ve Omurga Eğriliği)
 • Spondilolistezis (Bel Kayması)

Op. Dr. Cem KARABULUT HAKKINDA

1979 Elazığ doğumlu Op. Dr. Cem KARABULUT, ilk ve orta öğretimini Elazığ'da tamamlamıştır. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2000 ve 2002 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalında Asistanlık yaptıktan sonra, 2002-2008 yılları arasında Bezmialem Vakıf Gureba Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniğinde Asistanlık ve Uzmanlığını tamamlamıştır. Op. Dr. Cem Karabulut ağırlıklı olarak Omurga ameliyatları ile uğraşmakta olup, Klinik ve cerrahi pratiğinin büyük oranda ağırlığı başarısız bel cerrahisi sendromları, Skolyoz (omurga eğriliği), Kamburluk (kifoz), bel ve boyun fıtığı ameliyatları, bel kayması, omurga travmaları ve omurga kanal darlığı ameliyatları üzerinedir. Hastalarını dikkatli olarak tetkik edip ameliyatsız yöntemlerle tedavilerinin yapılmasını ön planda tutan hekimimiz, ameliyatlık hastaları ise uzun süreye bağlı olan tecrübe birikimi ile sağlıklarına kavuşturmaktadır. 

Üyesi Olduğu Kuruluşlar

 • Türk Tabipler Birliği
 • Türk Nöroşirürji Derneği
 • Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubudur.

Şu an Özel Levent Hastanesinde hizmet vermektedir.

EĞİTİM BİLGİLERİ

 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
 • Bezmialem Vakıf Gureba Hastanesi

DENEYİM BİLGİLERİ

 • Şırnak Asker Hastanesi
 • Bilecik Bozüyük Devlet Hastanesi
 • Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Ankara Acıbadem Hastanesi
 • Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi
 • Özel Rami Hastanesi

VİDEOLAR

Omurga kanal darlığı nedir ve nasıl tedavi edilir?
Bel kayması nedir ve uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir?
Bel fıtığı ameliyatları riskli midir?
Kifoz nedir? Her kifoz hastası ameliyat edilmeli midir?
Skolyoz ameliyatları riskli midir? Tekniklerinden bahsedebilir misiniz?
Her Skolyoz hastası ameliyat olmalı mıdır?

SIKÇA SORULAN SORULAR

Op. Dr. Cem KARABULUT hangi alanda uzmandır?

Op. Dr. Cem KARABULUT Beyin Ve Sinir Cerrahisi alanında hizmet vermektedir.

Op. Dr. Cem KARABULUT hangi tedavileri uygulamaktadır?

Op. Dr. Cem KARABULUT şu tedavileri uygulamaktadır: Bel fıtığı , Beyin Kanaması , Boyun Fıtığı , Omurga Kırığı , Omurilik Kanal Darlığı , Skolyoz ve Kifoz (Kamburluk ve Omurga Eğriliği) , Spondilolistezis (Bel Kayması) , Sinir Sıkışması (Karpal - Ulnar - Kubital Tünel Sendromu)

Op. Dr. Cem KARABULUT nerede çalışmaktadır?

Op. Dr. Cem KARABULUT Özel Levent Hastanesi (İstanbul Kağıthane ) bünyesinde hizmet vermektedir.

Op. Dr. Cem KARABULUT için nasıl randevu alabilirim?

Op. Dr. Cem KARABULUT için doktorumsun.com profil sayfasını ziyaret ederek randevu takvimi üzerinden ya da doğrudan iletişim bilgileri üzerinden ulaşarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

DEĞERLENDİRMELER

Henüz değerlendirme yapılmamış.

SORULAR

MAKALELER

Op. Dr. Cem KARABULUT tarafından paylaşılan makaleler.
 • Ayrık Omurilik Sendromu (Diastoetamyeli-Diplomyeli)

  Doğumsal Omurilik hastalıklarından biri olan ayrık omurilik sendromu (diastometamyeli) omuriliğin, içinden geçen kemik kıkırdak veya fibrotik bant ile iki parça olarak görünme halidir. 2 tiptir. Birinci tipinde kemik ve kıkırdak ile tam ayrılmış 2 ayrı zarı olan iki omurilik görüntüsü varken, Tip 2 de ise tek zar içinde fibröz bant ile ayrılmış omurilik görüntüsü vardır.
  12 Nis 2022
 • Gergin Omurilik (Tethered Cord) Sendromu

  Omurilik içi konjenital (doğumsal) anormalliklerden birisi ve en sık rastlananı gergin omurilik sendromudur. Normalde omurilik L1 ve L2 omurgalar arasındaki disk mesafesinde sonlanmalıdır. Bebeklerde L2-3 disk aralığına kadar normal kabul edilebilmektedir, ancak yaş ilerledikçe ve omurga vücut büyümesi ile orantılı büyüdükçe normal yerine doğru yani L1-2 disk mesafesine kadar gelmelidir.
  21 Mar 2022
 • Spondilolistezis (Omur Kayması)

  Omurga, Birbirine bağ ve eklemlerle bağlı omur adı verilen kemik yapılardan oluşmuştur. Bir omurun diğeri üzerinden kaymasına spondilolistezis denir. En fazla bel omurlarında kaymalar rastlandığı için çoğunlukla bel kayması olarak adlandırılır.
  11 Mar 2022
 • Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

  Bel fıtığı rahatsızlığı olan hastalarımız ameliyat olmaktan çok korkmaktadırlar. Günlük pratiğimizde ameliyat gereken hastalar bel fıtığı tespit edilen 100 hastadan 5 veya 6 tanesidir. Bel fıtığı ameliyatlarında acil ameliyat gereksinimi düşük ayak gelişmesi, idrar ve büyük abdest kaçırma, mevcut olan bir motor güç kaybının hızla ilerlemesi şeklinde olan tam sinir fonksiyon kaybı, yapılan tüm tedavilere rağmen geçmeyen şiddetli bel ve bacak ağrısı olmasıdır.
  10 Mar 2022
 • Sinir Sıkışma Sendromları (Karpal Tünel Sendromu- Ulnar Sinir Tuzaklanması)

  Sinirlerin omurilikten ayrıldıktan sonra sıkışmalarına sinir tuzaklanmaları denir. Klinikte en fazla rastladığımız sinir tuzaklanmaları dirsekte ulnar sinir, el bileğinde ise karpal tünel sendromu denilen median sinir tuzaklanmalarıdır. Emg tetkikinde tuzaklanmanın derecesi değerlendirilip, muayene ile tuzaklanmanın tedavisine yönelik ameliyat veya diğer tedavi yöntemleri planlaması yapılabilmektedir.
  10 Mar 2022
 • Skolyoz Erken Tespit Edilirse Kontrolü Kolaydır

  Çocuklarda erken dönemde skolyoz tespit edilebilmektedir. Boy uzamasının hızlandığı ergenlik döneminde ise skolyoz derecesi kısa sürede hızla artmaktadır. Omurga eğriliği şüphesi olan çocuğun yakın takip edilmesi amacıyla bir omurga sağlığı uzmanı ile görüşülmesi bu sinsi rahatsızlığın erken tespit edilip, çözümlenmesi için faydalı olacaktır.
  10 Mar 2022
 • Omurga Kanal Darlığı

  Omurga kanal darlığı özellikle yaşlanan ve yıpranan omurgada oluşan ciddi bir problemdir. Bel omurgalarında oluşursa en belirgin bulgusu yol yürüme mesafesinin günler geçtikçe azalması ve yürümenin ağrılı , uyuşmayla karakterize özellik kazanmasıdır.
  09 Mar 2022
 • Faset Eklem Blokajı

  Omurganın her iki yanında bulunan ve hareketi sağlayan eklemler olan faset eklemlerin yıpranmaya ( dejenerasyon) bağlı olarak kireçlenmesi sonucu yakınında bulunan sinirlerin ağrıyı algılamasına sebep olur. Bu hastalarda Faset eklem blokajı ile bölgesel olarak ağrı kontrolü yapılabilir.
  09 Mar 2022
Özel Levent Hastanesi

Ortabayır, Oto Çk. No:3, Kağıthane / İstanbul

Uzmanlar/Doktorlar birden fazla klinikte görev yapabilirler. Doğru kliniği seçtiğinizden emin olunuz.

Seçilen kurum ve doktor için henüz randevu takvimi aktif değil.